Musím přiznat, že psaní článků, jako je tento nemám moc v oblibě. Zjišťuji totiž, že nemohu vůbec najít slova, jak vůz, o kterém je řeč, popsat. Nezasvěcení lidé, totiž stejně uvidí jen černé BMW, jak hlasitě řve a jezdí po okruhu, ty zasvěcení však dostanou husí kůži a video si budou pouštět stále dokola. I já jsem v této smyčce uvízl, ale to už by stačilo k vyjadřování osobních pocitů.

Někteří lidé jsou zastánci perfektně originálního stavu aut, jako je tato E30. Faktem je, že některé kusy jsou upravené velmi nevkusně a skutečně jen hyzdí původní stav, to už je ale věc vkusu. Naštěstí existují i lidé, kteří vědí, jak atraktivnímu vzhledu staré školy dodat ještě více ‚šťávy‘. Různé úpravy aut, jako je E30 můžou skončit nepěkně, ale pokud jdete do takového projektu s myšlenkou stvoření auta, které bude určeno jen a pouze pro jízdní vlastnosti a výkon, tak to prostě nemůže skončit špatně.[ad][/ad]

Takovou myšlenku měl i tvůrce tohoto monstra Mika Salo, který je mimo jiné i profesionálním závodníkem. Chopil se tedy staré E30 a přetvořil ji na to, co uvidíte ve videu dole. Srdce, tedy motor, dostalo tenhle stroj z novější M5 a turbo je, podle vlastních slov pana Salo, velké jako kýbl. Další větou se zmiňuje o výfuku. Ten je názorným příkladem toho, čemu se říká ‚straight pipes‘ tedy rovné trubky, což znamená, že ve výfuku nenajdeme, žádné filtry, tlumiče ani přepážky. Ve výsledku pak auto zuřivě křičí, plive oheň a vypouští černý dým. Což je podle našeho názoru, velmi, ale opravdu velmi nevšední podívaná. Tak dost řečí a běžte se pokochat tou nádherou sami.